Stolarz Olsztyn

Stolarz Olsztyn. Zdjęcia starych narzędzi stolarskich

W dawnych czasach takie narzędzia wystarczały aby zrobić krzesło , czy stół

Historia rzemiosła stolarskiego w Polsce sięga aż do XV wieku, ale tradycje rodzin stolarskich nie są aż tak stare. Jednak zdarzają się  rody stolarzy z dziada pradziada, żyjące nie tylko dzięki tej pracy, ale również z pasją tej pracy. Stolarz to nie tylko rzemieślnik wytwarzający z drewna  przedmioty codziennego użytku, to także artysta, ponieważ w dziele jego rąk zawiera się również część jego duszy ze względu na indywidualne podejście do każdego wyrobu. Dawniej było to najbardziej widoczne z uwagi na rodzaj używanych narzędzi. Każda faza obróbki materiału i formowania przedmiotu wymagała zaangażowania umysłu i mięśni w ciężką pracę z użyciem ręcznych, prymitywnych w porównaniu do dzisiejszych narzędzi. Dla tych stolarzy, którzy odziedziczyli swój zawód i umiejętności po przodkach te właśnie proste narzędzia stanowią niezwykle cenne pamiątki i są pieczołowicie przechowywane przez kolejne pokolenia. W takich warsztatach wciąż zobaczyć można stare piły, strugi, cęgi, prasy, młotki i tym podobne przedmioty o wyjątkowym emocjonalnym znaczeniu. Takim rodzinnym przedsiębiorstwem z tradycjami jest właśnie nasza firma POLMACH s.c.

Stolarz Olsztyn. Zdjęcie narzędzi

Tradycyjny znacznik, kątownik… Takie narzędzia posiaday w naszej kolekcji do dzisiaj. Oczywiście juz ich nie używamy

Stolarz Olsztyn – to określenie pasuje chyba do nas najlepiej.
Od kilkudziesięciu już lat  jesteśmy oficjalnie stolarzami – wtedy bowiem powstał Zakład Stolarski POLMACH s.c. Natomiast nasze umiejętności są dziedziczone z dziada, pradziada, a założycielem przedsiębiorstwa jest Tadeusz Machul, który je zarejestrował.
Z rodzinnego, stolarskiego dziedzictwa korzystamy po dziś dzień i staramy się dodać do niego również coś od siebie, aby  przekazać to naszym następcom

Stolarz Olsztyn — POLMACH s.c. Zakład Stolarski